deccal.gen.tr https://www.deccal.gen.tr Deccal, Deccal Kimdir ve Kıyamet Günü Deccal tr-TR hourly 1 Copyright 2020, deccal.gen.tr Sat, 15 Jun 2013 00:00:00 +0000 Tue, 07 Apr 2020 00:00:00 +0000 60 Deccal İle İlgili Ayetler https://www.deccal.gen.tr/deccal-ile-ilgili-ayetler.html Sat, 01 Dec 2018 14:09:24 +0000 Deccal ile ilgili ayetler; Kur'an da açık bir şekilde geçmese de dolaylı yoldan işaretle bahsedilmiştir.Deccal, bir şeyi bir şeye karıştırmak, yalan söylemek, örtmek ve gizlemek anlamına gelir. Peygamber efendimiz Deccal ile ilgili ayetler; Kur'an da açık bir şekilde geçmese de dolaylı yoldan işaretle bahsedilmiştir.

Deccal, bir şeyi bir şeye karıştırmak, yalan söylemek, örtmek ve gizlemek anlamına gelir. Peygamber efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kıyamet alametlerinin en büyüğü Deccal ismini verdiği bir kişinin ortaya çıkması olarak göstermiştir. Deccal isminin veriliş sebebi çok yalan söylemesi ve hakkı örtmesinden dolayıdır. Mesih ise Deccal'in diğer ismidir. Mesih isminin de elliye yakın manası vardır. Allah-u Teâlâ iki tane Mesih yaratmıştır ve bunlar birbirinin zıddıdır. Mesih İsa (Aleyhisselamı) insanlara doğru yol gösteren ve doğru söyleyendir. Mesih Deccal çok yalan söyleyen ve insanları doğru yoldan saptırandır. Peygamber efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Deccal hakkında şu hadislerde bulunmuştur:

 
Deccal, Yahudilerden bir adamdır. Bu ümmetin sonunda ortaya çıkar ve hakkı batıla karıştırıp hakkı gizlemeye çalışır. Deccal, küfrünü insanlardan gizli tutar ve taraftarlarıyla yeryüzünü karıştırır.

Deccal'ın yalancılığı ile isim almasının sebebi kendisinin Rab olduğunu iddia etmesidir. Deccal, kendisinin ilahlığını ilan edecek ve Allah'ın izni ve imtihan gerekçesiyle insanlara olayları karışık ve olağanüstü şeylere göstererek insanları dininde fitneye düşürecektir. Allah imanı sağlam müminler, iman edenleri elbette sabit kılacaktır fakat bazı insanlar onun fitnesine kanacak ve yolunu saptıracaktır. Daha sonra Allah İsa (Aleyhisselamı) indirecek Deccal'ı ve onun fitnesini ortadan kaldıracaktır.

Deccal Yahudi Milletindendir buyurmuştur, Peygamber efendimiz.

 • Nebi (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): "Deccal, Yahudi'dir ve onun çocuğu olmaz, Allah ona Mekke ve Medine'ye giremez!"  buyurmuştur.
 • Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): " Deccal'a İsbehan Yahudilerinden yetmiş bin kişi tabi olacaktır. Onların omuzlarında ve başlarında miğfer vardır."  buyurmuştur.
 • Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem): "Deccal'in tek gözü kördür, onun cennet dediği ateşin ta kendisidir." buyurmuştur.
 • Deccal İle İlgili Ayetler 
  Deccal 'in Yapabileceği Şeyler

 • Deccal, insanı öldürüp diriltebilecektir.
 • Deccal, yağmur yağdırabilecektir.
 • Deccal, topraktan sebze ve meyve çıkarabilecektir.
 • Deccal, toprağa emredince topraktan hazine çıkarabilecektir.
 • Deccal, emredince meyve ve sebzelerin bereketi artacaktır.
 • Deccal, dilerse hayvanların memelerindeki sütü artırabilecektir.

 • Deccal 'in çıkacağını gösteren işaretler ise şöyle buyrulmuştur:

  "Deccal, çıkmadan önce üç şiddetli yıl olacaktır ve insanlar o yıllarda şiddetli kıtlığa mahkum olacaklardır. Sonra ilk yıl Allah-u Teâlâ semaya emreder ve sema yağmurun üçte birini tutacak ve hapsedecektir. Sonra Allah-u Teâlâ yere emreder ve yer nebatının üçte birini tutacak ve hapsedecektir. İkinci yıl Allah-u Teâlâ semaya emreder ve sema yağmurun üçte ikisini hapseder, yere emreder yer nebatının üçte ikisini hapseder. Sonra üçüncü yıl Allah-u Teâlâ semaya emrederek sema yağmurun tamamını tutacak ve yeryüzüne bir damla yağmur yağmayacaktır. Yere emrederek yer nebatının tamamını tutacak ve yeryüzünde hiç yeşillik bitmeyecektir. Allah-u Teâlâ'nin dilediği hariç (geviş getiren) helak olmayan hiç hayvan kalmayacaktır." 
  işte o zaman insanlar sadece " Tehlil, tekbir, tahmid" ile yaşamalıdırlar, buyurmuştur Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem).
   
  ]]>
  Deccal Özellikleri https://www.deccal.gen.tr/deccal-ozellikleri.html Sun, 02 Dec 2018 13:14:37 +0000 Deccal Özellikleri, Deccal'ın kıyametin kopmasına yakın yeryüzüne geleceği biliniyor. Deccal'in gelmesi ile büyük felaketler olacak ve insanların ikiye ayrılmasına neden olacağı bilinmektedir. İnanan ins Deccal Özellikleri, Deccal'ın kıyametin kopmasına yakın yeryüzüne geleceği biliniyor. Deccal'in gelmesi ile büyük felaketler olacak ve insanların ikiye ayrılmasına neden olacağı bilinmektedir. İnanan insanlar bir tarafta toplanırken, inanmayan insanlar Deccal'ın yanında yer alacaktır. Deccal yer yüzüne gelir gelmez bir çok kötülük yapacak ve birçok mala zarar verecektir.

  Deccal Özellikleri  Deccal'ın bilindik özellikleri:

  • Deccal yahudi olarak dünyaya gelecektir
  • Deccal uzun boylu olduğu ile bilinmektedir.
  • Cüsseli ve heybetlidir.
  • Saçları uzun, kıvırcık  ve ateş kırmızısındadır.
  • Ensesinin kalın olduğu ile bilinmekle birlikte alnı da son derece geniştir.
  • Bacakları çok kısadır. Aynı zamanda da bacaklarının ayrık olduğu bilinmektedir.
  • Alnının geniş olmasının sebebi ise, alnında "kafir" yazdığı içindir.
  • Deccal tek gözlü olduğu ile bilinmektedir. Gözü yeşil ve bir yıldız kadar parlak olacaktır.
  • Deccal tek yaşayacak ve çocuğu dünyaya gelmeyecek.
  • Çok kısa bir süre içerisinde dünyayı dolaşacaktır. 40 günde dünyanın her yerine gidecek.
  • Büyük bir eşeği olacaktır. Dünyayı bununla dolaşacaktır.
  • Mekke ve Medine dışında ki, her yere ayak basacaktır.
  • Deccal seyahat ederken rüzgardan bile hızlı olacağı söylenmektedir. 
  • Deccal insanları etkilemekte ustadır.
  • Sihir ve büyü ile insanları kendisine hayran bırakacaktır.
  • Deccal bir bağırdığı zaman tüm dünya onu duyacaktır.
  • Deccal'ın iki elinde de delik vardır. Bunun nedeni ise, Deccal'ın çok fazla ısrafa düşkün olduğu şeklinde bilinmektedir.
  • Deccal çok ikna edici özelliği bulunmaktadır.
  • Irmakların yönünü değiştirecek ve ölüleri diriltecektir.
  • Bir an da yağmur yağdıracak ve kuruyan bitkilerin yeşermesini sağlayacak 
  • Kendisine inanmayanlar, uzaklara kaçmak isteyecek, fakat inanlara her yer de ulaşacaktır.

  Deccal Özellikleri arasında, insanları çok kolay bir şekilde kandıracağı ve kendisini yaratıcı olarak adlandırdıktan sonra, insanları kandıracaktır. İnsanlara yanında getirmiş olduğu cennet ve cehennemi sunacağı bilinmektedir. Fakat onun Cennet dediği cehennemdir. İnsanlar ondan ilk başta korksa bile, zamanla inacak ve kandırılacaklar. Ona inanmayanlar ise, cennet ile ödüllendirecekler.

  ]]>
  Deccal Kimdir https://www.deccal.gen.tr/deccal-kimdir.html Sun, 02 Dec 2018 22:12:30 +0000 Deccal Kimdir İslamiyet inancına göre, Mesih İsa'nın dünyaya tekrar geldiği zaman insanların akıllarını karıştırmak ve insanları doğru yoldan saptırmak ve yanlış yola girmelerine neden olacaktır. Deccal, gerekli hadislerde Deccal Kimdir İslamiyet inancına göre, Mesih İsa'nın dünyaya tekrar geldiği zaman insanların akıllarını karıştırmak ve insanları doğru yoldan saptırmak ve yanlış yola girmelerine neden olacaktır. Deccal, gerekli hadislerde bir insan olarak yer yüzüne geleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Fakat, bazı alim insanlarına göre de Deccal'in bir ideoloji ya da bir fikir akımı da olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ortalığa atılan fikrin insanlara ulaşacağı ve insanların yaşam tarzlarının değişmesine ve bir anda kötülüğün dünya üzerinde hükmedeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bütün ülkelerde, bu fikire inanan insanlar fazla olacak ve Deccal'e inanmayanları dışlanmasına neden olacaktır. Güvenlik asla sağlanmayacak ve çok sayıda masum insanın ölümüne neden olacaktır. Ülkeler birbirine girecek ve çok büyük savaşlar çıkacaktır. İnsanların huzur artık kazanılmayacaktır. Ve ülkelerde terör çok fazla olacaktır. Deccal, şeytanda haber verecektir insanlara.  İnsanlar resmen, bir büyüye ve sihire tapar gibi Deccal'ee inanacaklar. Deccal, bilinen kıyamet alametleri arasında 6. alamet olmaktadır. Ve Deccal'ın ölümü sadece Mesih İsa tarafından olacaktır.

  Deccal Kimdir Deccal'ın alnının tam ortasında büyük harfler ile kafir yazmaktadır. Ve bilinen en byük özellikleri arasında iki gözü yerine tek gözü bulunmaktadır. Gözü o kadar parlak olacak ki, 100 km öteden beri bu ışık görünecektir. Bazı rivayetlere göre tek gözlü olmasının nedenleri arasında, kalp gözü olmadığı ve kalp gözü kör olduğu için bu şekilde olduğu bilinmektedir. Tek gözlü olmaktadır. Fakat görenler tarfından çok korkutucu bir yapısı olacaktır.

  Deccal Kimdir Deccal'ın dini Yahudi olmaktadır. Müslümanları doğru yoldan şaşırtacak, Kendi yoluna yani kötülüğe çekecektir. Bu yüzden insanların ondan korktuğu ama kandırıcı yapısından dolayı, doğru yoldan insanları çevirip, kötü olmalarına neden olacağı için çok büyük felaketler olacaktır. Deccal'ın inandırıcı bir özelliği vardır. Çok kısa süre içerisinde insanlara ulaşarak, onları bozacaktır.
  Deccal Kimdir
  Deccal Kimdir Deccal'ın vücut yapısı oldukça iri yarı olmaktadır. Uzun boylu olduğu ve kalıplı olduğu bilinmektedir. Heybetl yapısı sayesinde insanlara yukardan bakacaktır. Ve yapısı ve cüssesi yüzünden onu herkes tarafından bilinecektir. Saçlarının kızıl olduğu bilinmektedir. Deccal saçları kızıl ve kırmızı olacak, kıvırcık ve uzun olacaktır.  Kafa derisi çok kalındır. Vucudu çok kalın olduğu için hiç bir kılıç ona saplanmayacak. Alnı geniş ve parlak olacaktır. Alnının üzerinde yazan ve herkes tarafından okunacak olan Kafir yazısı olacaktır. Cüsseli olduğu halde, fakat bacakları çok kısadır. İki bacak arası, bacaklarının uzunluğundan daha büyüktür. Alnında bulunan o yazıyı her müslüman okuyacaktır. Yani Deccal'a inanmayan herkes, bu alnında yazan yazıyı okuması kolay olacaktır. Okuma yazma bilmeyen herkes, Deccal'e inanmıyorsa bu yazıyı okuyacaktır.

  Deccal Kimdir
  Deccal hiç evlenmemiş ve hiç çocuğu olmamıştır.Soyu devam etmeyeceği için tek yaşayacaktır. Deccal'in yapısı ve uzunluğu bir minareden bile daha büyük olacağı söylenmektedir. Mesih olan İsa, Deccal'den çok çok küçük olacaktır.  Deccal'i sadece Mesih isa canını alabilecektir. Mesih İsa'dan ancak onun diz kapağına gelecektir.

  Deccal Kimdir
  Deccal, bütün dünyayı çok kısa süre içerisinde dolaşacaktır. Ortalama olarak kırk gün içerisinde dünyayı dolaşacak ve bu süre zarfında bütün insanlara tek tek ulaşacak ve kendi tarafında çekmek için bütün gücünü kullanacaktır. Deccal sadece Mekke ve Medine şehirleri dışarısında bütün dünyaya adımını atacak ve dolaşacaktır. Fakat Mekke ve Medine de bulunan melekler, onu Mekke ve Medine'ye girmesini engellemiş olacaklardır. Deccal'in çok iyi ve çok farklı bir eşeği vardır. Bu eşek sayesinde gezecektir. Ve bu eşek bir uçaktan bile daha hızlı olacaktır.

  Deccal Kimdir
  Deccal'İn çok büyük özellikleri bulunmaktadır. Özellikle ölüleri dirilteceği için, in]]>
  Deccal Ne Demek https://www.deccal.gen.tr/deccal-ne-demek.html Mon, 03 Dec 2018 17:10:48 +0000 Deccal Ne Demek Deccal, İslam aleminin inancı göre, Kıyamet alametlerinin 6. olarak bilinen ve insanları kötülüklere gitmesine neden olacak ve aynı zamanda da çok büyük felaketlerin dünyayı kaplayacağı şeklinde söylenmektedir Deccal Ne Demek Deccal, İslam aleminin inancı göre, Kıyamet alametlerinin 6. olarak bilinen ve insanları kötülüklere gitmesine neden olacak ve aynı zamanda da çok büyük felaketlerin dünyayı kaplayacağı şeklinde söylenmektedir. Deccal, hadisler de bir insan kılığında geleceği şeklinde yorumlanırken bazı din bilim adamları ise Deccal'ın bir fikir ve ya bir ideoloji şeklinde dünyaya yayılacağı şeklinde de söylenmektedir. Deccal çok kısa süre içerisinde insanlara ulaşacak ve insanların kedisine inanmasını sağlayacağı için çok büyük sorunlar da birlikte olacaktır.

  Deccal Ne demek Deccal, İsa Mesih yer yüzüne indikten sonra yeryüzüne gelecek ve müslüman insanları kafirliğie sürükleyecektir. Deccal'in fiziki ölçüleri olarak çok cüsseli olduğu bilinmektedir. Deccal iri yarı, bir minareden bile daha büyük olacak ve İsa Mesih'in yaklaşık olarak 20 katı büyüklüğünde olacaktır. Göz olarak tek gözü görüyor, o da bozuk bir göz yapısı vardır.  Gözünün biri kör, diğeri de o kadar parlak olacak ki, 100 km öteden Deccal'ın gözünün parlaklığı görünecektir. Bağırdığı zaman sesi en uzaktaki insana bile ulaşacaktır. Ona inanmayan herkes, okuma bilmeseler bile inanmadıkları için Deccal'ın alnında yazan Kafir yazısını fark edecekler.
  Deccal Ne Demek
  Deccal Ne demek
  Deccal Saçları uzun olduğu ve bu saçlarının çok kıvırcık olduğu biliniyor. Saç rengi kırmızı olacaktır. Deccal yüzünden ülkeler arasında savaşlar olacak, Deccal yüzünden masum insanlar ölecektir. Deccal'in çok kötü kalpli biri olduğu ve aynı zamanda da Yahudi olduğu biliniyor. Deccal'in bacak yapısı çok garip olacaktır. Boyu çok uzun olmasına rağmen, bacakları bir o kadar kısa olacaktır. Bacak arası genişliği çok kısa olacaktır, bacaklarının uzunluğu kadar olacaktır. birçok insan Deccal'e iman edecektir. Ve onun tarafına geçecektir. Deccal'in çok büyük yetenekleri olacaktır.

  Deccal Ne Demek Deccal, ölüleri diriltecektir. Ölülerin dirilmesine neden olacağı için birçok insan, vedat eden tanıdıklarını ve sevdiklerinin tekrar hayata gelebilmesi için Deccal'den yardım isteyecekler. Fakat Deccal Tarafından tekrar dirilen insanlar, eskisi gibi insanlar olmayacaktır. Çok farklı ve kötü yürekli insanlar olarak tekrar canlanacaklar. Deccal aynı zamanda çok büyük sihirleri ve mucizeleri bulunmaktadır. Dünyayı sadece 40 gün içerisinde dolaşacak ve 40 gün içerisinde sadece Mekke ve Medine bu iki şehirde onu bekleyen melekler, Mekke ve Medine şehirlerine giremeyecek.

  Deccal Ne Demek Deccal'ın kendisine ait bir eşeği olacak. Bahsedilen eşek çok farklı olacaktır. ve bir uçak kadar hızlı olacaktır. Bu yüzden Deccal 40 gün içerisinde büyün şehirleri gezecek ve yeryüzünde yaşayan bütün insanlara ulaşacaktır. Deccal insanları kandırabilmek için, Cennet ve Cehennemi insanlara sunacağı şeklinde yalanlar söyleyecektir. Halbuki onun söylediği cennet aslında bir cehhennem olmaktadır. Cehhennem ise tam tersi bir cennet olmaktadır. Deccal'i sadece İsa Mesih öldürebilecektir.
  ]]>
  Deccal Hadisleri https://www.deccal.gen.tr/deccal-hadisleri.html Tue, 04 Dec 2018 13:52:58 +0000 Deccal Hadislerini açıklayacağımız makalemizde önce Deccalın nedir veya Deccal kimdir sorularına cevap verelim. Deccal, Arapça " de-ce-le" kökünden türemiştir. Yalan söylemek, gizleme, herhangi bir şeyin üzerini örtmek anla Deccal Hadislerini açıklayacağımız makalemizde önce Deccalın nedir veya Deccal kimdir sorularına cevap verelim. Deccal, Arapça " de-ce-le" kökünden türemiştir. Yalan söylemek, gizleme, herhangi bir şeyin üzerini örtmek anlamına gelmektedir. Kıyamet gününün yaklaştığının büyük alametlerinden biri olan Deccalın çıkışıyla birlikte dünyaya fitne ve fesat yayılacak, anarşi ve terör olayları patlak verecek ve dünya kaosa sürüklenecektir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Deccalın çıkışını dünyanın en büyük felaketi olarak anlatmış ve birçok Deccal hadislerinde bunu izah etmiştir.

  Resul-i Ekrem (s.a.v.) Deccalin dehşeti hakkında buyurmuşlardır ki: "Hz. Adem'in yaratılışından itibaren kıyamete kadar geçen süre içerisinde Deccal'den daha büyük bir fitne yoktur." (Müslim) Bundan da anlaşılacağı üzere Firavunların veya Nemrutların bile Deccalın yanında Fitne bakımından sönük kalacağı anlaşılmaktadır. Şimdi dünyanın en büyük fitnesi olan Deccal hakkındaki hadislere göz atıp yorumlayalım.

  Deccal İle İlgili Hadisler

  • Deccal tüm yeryüzünü 40 günde dolaşacaktır.

  Şu an dünyayı 40 gün içerisinde uçakla gezmek mümkündür. 1400 sene evvel Efendimiz'in (s.a.v.) döneminde dünyayı 40 günde gezmek bir yana dursun bir ömür boyunca gezmek bile akla sığmazdı. Çünkü en hızlı araç deveydi ve deve ile dünyayı gezmek mümkün değildi. Bu durum da Deccal fitnesinin çıktığı dönemdeki teknolojiye işaret ediliyor. Şu anda uçakla tüm dünya ülkeleriniz 40 gün içerisinde gezmek mümkündür.

  • Deccal öyle bir nara atacak ki yer ile gök arasındakilerin hepsi duyacak.

  Bu hadis de Deccal dönemindeki teknolojiye işaret göstermektedir. Radyo, televizyon ve internet yoluyla dünyanın bir ucundan konuşan kişiyi dünyanın diğer ucundaki kişi duyabiliyor.

  • Deccalın şark ve garp ehlinin rahatlıkla duyabileceği şekilde üç narası vardır.

  Bir önceki hadis gibi teknoloji ile ilgili gelişmelere işaret etmektedir. Deccalın üç narası; radyo, televizyon ve internettir.

  Deccal Hadisleri
  • O (Deccal) "Ben alemlerin Rabbiyim" dediği zaman Allah'ı (cc) tenzih ederim...

  Materyalizm akımı ne diyor Allah maddedir diyor.(Haşa) Tüm kainattaki maddelerin tamamı Allah'tır diyorlar. Böylede insanları maddeye taptırarak Allah'tan (c.c.) uzaklaştırmaya çalıştılar. Ataizm fikrini yaymaya çalıştılar. Deccal materyalist düşüncenin tam kendisidir. Akımın öncülüğünü yapıp dünyaya yayan her insan da ayrı bir Deccaldır.

  • Deccal:" Haydi dağılın, insanlara onların rabbi olduğumu söyleyin"

  Materyalist düşünceyi savunan insanlar dünyaya yayılarak düşüncelerini tüm dünya insanlarına empoze etmeye çalıştılar. Böylece Leninist, materyalist ve ataist düşünceler oluşarak özellikle bir dönemde tüm dünyada etkili oldu.

  • Deccal pek bilgin olmayacak fakat tüm insanları kandırmayı başaracaktır.

  Gerçekten Deccaliyet düşüncesi tüm dünyayı kandırmayı başarabildi. Sağlam bir delile dayanmayan çürük bir düşünce olmasına rağmen bir dönem dünyanın büyük bölümünü kandırmayı başarabildi.

  • Deccal bir nehre gelecek, akmasını emredecek, akacak; sonra yukarı dönüp akmasını emredecek, akacak; kurumasını emredecek, kuruyacak.

  Bir barajın suyunu istediğiniz zaman kesebilirsiniz. Irmağın yönünü çevirerek baraja akmasını sağlarsınız ve eski yatağını kurutabilirsiniz. Saadet asrı döneminde baraj sistemi olmadığı için ırmağın kurutulması gibi olaylar olmazdı ve bu tür vakalar hayal gibi gelirdi. Şu an bu durumlar yaşandığı için Efendimiz'in (s.a.v.) hadisini doğruluyor.

  • Sizi ondan sakındırırım. Hiçbir peygamber yoktur ki, kavmini ondan sakındırmış olmasın. Ben size hiçbir peygamberin onun hakkında demediği bir şeyi söylüyorum: Onun bir gözü kördür.

  Deccalın bir gözünün görmesi ve diğerinin kör olması mecazi anlamda kullanılmıştır. Yani Deccal maddiyatı görür]]> Deccal Ve Mehdi https://www.deccal.gen.tr/deccal-ve-mehdi.html Tue, 04 Dec 2018 23:49:10 +0000 Deccal ve Mehdi, kavramları İslam inancına göre kıyametin kopmasından önce gerçekleşecek olan büyük alametler arasında sayılmaktadır. Makalemizde Deccal ve Mehdi kavramları konularına biraz olsun açıklık getirebilmek Deccal ve Mehdi, kavramları İslam inancına göre kıyametin kopmasından önce gerçekleşecek olan büyük alametler arasında sayılmaktadır. Makalemizde Deccal ve Mehdi kavramları konularına biraz olsun açıklık getirebilmek için çeşitli bilgiler sunulacaktır. Deccal ve Mehdi kavramları birbirlerinden farklı olarak tanımlanmaya çalışılacaktır çünkü bazı kaynaklarda durum bu şekilde anlatılmaktadır.


  Deccal ve Mehdi, kıyamet öncesinde yeryüzünde ortaya çıkarak birbirleri ile mücadele edeceklerdir. İlk başta Deccal yeryüzüne gelecektir ve yönetimi eline alarak ortalığı karıştıracak, şeytan ile işbirliğine giderek yeryüzündeki her ortama girerek adeta bir virüs gibi kötülük ve kargaşayı her yere yayacaktır. Her yerde zulüm, haksızlık oluşturacak ve toplumsal ahlak seviyesini düşürecektir. Oluşan kaos ortamı nedeniyle inançlı insanlar oluşan haksızlık ve zulüm ortamından en fazla etkilenen insan gurubu olarak hayatlarından bezecek seviyeye geleceklerdir. Her yerde ümitsizlik hakim olup umutların tükenmeye başlayacağı sırada Mehdi yeryüzüne gelerek kötüleşen gidişatı sona erdirecek çalışmalar yürütecektir.  Mehdi, Deccal tarafından bozulan düzeni yeniden eski haline getirecektir. Bozulan düzenin eski haline döndürebilmek için Mehdi, Deccal tarafından oluşturulan ve bir virüs gibi her ortama yayılarak düzeni bozarak haksızlığa ve zulme sebebiyet veren tüm olumsuzlukları temizlemeye başlayacaktır. Buradan Deccal ve Mehdi kavramlarının birbirlerinin tam tersi olduklarını söylemenin mümkün olduğu sonucuna ulaşılır. İnsanlar bozulan düzeni yeniden oluşturan Mehdi'nin çevresinde toplanarak birleşecekler ve ona saygı gösterip onu takdir edeceklerdir. 

  Deccal Ve Mehdi
  Konu ile ilgili olarak verilen bu kısa bilgilerden sonra bu konu ile ilgili rivayet edilen bazı hadisler şöyledir ;
  • Mehdi ilk başlangıçta adının herkes tarafından bilinmemesini isteyecektir
  • Mehdi'nin diğer bir isminin ARSLAN olduğu rivayet edilmektedir
  • İnsanlar Mehdi'yi sokaklarda, evlerinde sıkça görecekler ama onun kim olduğunu bilemeyeceklerdir
  • Kendisine yönelik yapılan tüm baskı ve saldırı araçları Mehdi'yi daha da güçlü bir hale getirecektir
  • İnsanların Mehdi'yi tanımayışlarının hikmeti Allah(cc) tarafından korunuyor olmasıdır
  • Mehdi ilerlemiş yaşına rağmen genç biri gibi görünecektir
  • Zulüm ve baskılar yerini adalete bırakacaktır
  • Deccal'in alnında sadece müslüman olanların görebildiği "kafir" yazısı vardır
  • Deccal'in sol gözü yoktur, üzerinde kalın bir perde vardır
  • Kafir yazısı iki gözü arasındadır ve okuması olsun olmasın her müslüman bu yazıyı okuyabilecektir
  • Deccal kendisini peygamber olarak tanıtacak ve dünyanın her tarafına fitne yayacaktır

  Bu noktada bilinmesi gereken bir durum Deccal ve Mehdi kavramlarına yönelik olarak bildirilen çoğu hadislerin ve rivayetlerin uydurma yorumlar ile daha zengin ve ilgi çekici hale getirilmiş olduklarıdır. Bu neden ile bu konu ile ilgili olarak doğru ve yanlış bilgilerini birbirlerinden ayırabilmek için ciddi bir bilgi birikimi gerektiği bilinmelidir. Örnek olsun diye Emeviler döneminde akıl ve bilgi ışığında değerlendirildiğinde çelişkili bilgileri içeren hadis ve nakilleri reddeden Ebu Hanife'nin Deccal olarak ilan edilmesini verebiliriz.
  ]]>
  Deccal Ne Zaman Çıkar https://www.deccal.gen.tr/deccal-ne-zaman-cikar.html Wed, 05 Dec 2018 00:54:29 +0000 Bu soruya daha net bir cevap verebilmek için Deccalın çıkacağı atmosferi bilmekte fayda vardır. Bu bilinirse onun ne zaman çıkacağını anlamak kolaylaşır. Bilindiği gibi, çöplükler, bataklıklar haşerâtın menb Bu soruya daha net bir cevap verebilmek için Deccalın çıkacağı atmosferi bilmekte fayda vardır. Bu bilinirse onun ne zaman çıkacağını anlamak kolaylaşır.

  Bilindiği gibi, çöplükler, bataklıklar haşerâtın menbaıdırlar. Deccal da çıkmak için kendine manevî bir bataklık bulacaktkır.

  Mikropların zayıf bünyede at oynattığı gibi Deccal da zayıf bir mânevî atmosferi kollar, ortaya çıkar ve faaliyetini sürdürür.

  Deccal Ne Zaman Çıkar

  Bir hadis-i şerifte bu gerçeğe şöyle dikkat çekilir:

  “Deccal dinin güçsüzleştiği, ilmin yetersiz hale geldiği bir anda ortaya çıkar."(1)

  Evet, Deccal dinî duyguların zayıfladığı, sulhün sükûnun kalktığı, insanların ihtilâfa düştüğü, kin ve düşmanlık duygularının kol gezdiği bir anda zuhur edecektir.(2)

  O günler, îman ve küfrün açıkça kamplaştığı, kesin hatlarla birbirlerinden ayrıldıkları günlerdir.(3)

  O günler, akılların çelindiği günlerdir. İnsanlar birbirlerini öldürürler. Öyle ki kişi komşusunu, amcaoğlunu, yakınını öldürür de(4) öldüren de, öldürülen de niçin olup bittiğini bilmezler.]]> Diğer Dinlerde Deccal İnancı https://www.deccal.gen.tr/diger-dinlerde-deccal-inanci.html Wed, 05 Dec 2018 17:55:30 +0000 Hak, muharref ve bâtıl bütün dinlerde hak ile bâtıl, iyi ile kötü mücadelesinin sürekli var olduğunu görmekteyiz. Eski Mısırlılar, Çinliler ve Hindlilerde iyiliği temsil eden ilâhla kötülüğü temsil eden şerli yaratıkların Hak, muharref ve bâtıl bütün dinlerde hak ile bâtıl, iyi ile kötü mücadelesinin sürekli var olduğunu görmekteyiz. Eski Mısırlılar, Çinliler ve Hindlilerde iyiliği temsil eden ilâhla kötülüğü temsil eden şerli yaratıkların savaşlarına yer verilmektedir ki, burada şerli varlıkla Deccal arasındaki benzerlik açıkça görülmektedir.

  Bâtıl dinlerde mânâ olarak yer alan Deccal inancı, muharref dinlerde ismen dahi yer alabilecek bir boyut kazanmıştır. M.Ö. 2. yüzyılda Deccalın, Daniel'in kitabında zâlim bir hükümdar olarak muşahhaslaştığını görüyoruz.(1) Eski Ahid'de ve tarihî kaynaklarda, âhirzaman Deccalının bir kısım özelliklerine sahip muşahhaşlaştırılmış daha birçok şahıs bulmak mümkündür. Meselâ Nemrud bunlardan biridir. Roma imparatoru zalim Neron Deccalın bir prototipi olarak görülmüştür.

  Diğer Dinlerde Deccal İnancı

  Yahudîlerde kurtarıcı Messiah'ın zıddı olan Deccal, Anti-Messiah olarak nitelendirilir. Ve Deccal, Messiah'ın ağzından çıkan nefesle öldürülecektir.

  Âhirzaman Deccalından da bahsedilir Eski Ahid'de. Hezekiel'de herşeyi tahrip eden, büyük ve korkunç bir plân hazırlayan, fakat sonunda mağlup düşen Deccalın şer kuvvetlerinden bahsedilir.(2) Zakarya ve Yoel'de de yer alan Deccal fikri, Daniel'de daha bariz şekilde kendini gösterir. Daniel onu bizzat gözleriyle görür ve portresini çizer.(3) Bu Deccal büyük bir idareci, güçlü orduların komutanı, üç kralı deviren, mabed yıkan bir kimse olarak bilinmektedir.

  Hıristiyanlıkta da Deccaldan özellikle bahsedilir. Pavlus'a göre, Mesih'in âhirzamanda gelişine inanmak Hıristiyanlığın rükünlerindendir.

  Yeni Ahid'de belirtildiğine göre Deccal, Mesih'in ikinci gelişinden önce çıkacaktır ve Hz. İsa'nın soluğuyla öldürülecektir.(4)

  Matta İncil'inde Deccaldan "Mesiha Daggala" diye bahsedilmektedir. Yeni Ahid'in Süryanice tercümesinde Mesiha Daggala açıkça zikredilir.(5)

  Matta İncil’inin bir âyetinde yalancı Mesih'le ilgili şöyle denildiğini görüyoruz:

  "İsa'nın şâkirdleri dünyanın sonuna alâmet ne olacak diye sordular. İsa cevap verip onlara dedi: ‘Sakın kimse sizi saptırmasın. Çünkü birçokları 'Mesih benim' diye, benim ismimle gelip birçoklarını saptıracaklar. Ve birçok yalancı peygamberler kalkıp birçoklarını saptıracaklar ve fesat çoğalacağından ötürü birçokların sevgisi soğuyacak. Ancak sona kadar dayanan kurtulur."

  Başka bir âyette ise bu yalancı mesihlerin "büyük alâmet ve harikalar" göstereceklerinden söz edilmiştir.(7)

  Yuhanna İncilinin birinci mektubunda Deccaldan İsa'nın zıddı anlamında antichrist diye bahsedilir.

  Görüldüğü gibi bu âyetlerde Mesih-i Deccaldan tek bir şahıs olarak değil çoğul olarak, yani bir topluluk olarak söz edilmektedir. Ancak Katolik ilahiyatçıların çoğu, onun bir şahıs olacağı konusunda ittifak etmişlerdir.(9)

  Markos İncili'nde de yalancı Mesihlerden söz edilmekte, seçilmiş insanları bile saptırabilecek alâmet ve harikalar gösterecekleri belirtilmekte ve onlardan sakındırılmaktadır.(10) Benzer sakındırma Luka İncili'nde de yer alır.(11) Yuhanna İncil'inde ise Deccala Yahudîlerin inanacaklarından söz edilmekte, "Çünkü onlar Mesih'e inanmamışlardır" denilmektedir. İncil yorumcuları da sayıları 64'ten fazla olan Deccallere Yahudîlerin inanacaklarını söylemektedir.(12)

  Havarîlerin risalelerinde de Deccalden söz edildiğini görüyoruz. Pavlus, Selâniklilere yazdığı bir mektupta, dinden dönme gelmedikçe, tanrılık dâvâsında bulunan fesad adamı çıkmadıkça Kıyametin kopmayacağını belirtmekte,(13) Hz. İsa'nın gelişiyle güneş doğduğunda karanlığın kaybolduğu gibi Deccalın da yok olacağını bildirmektedir.(14)

  Yunanna risalelerinde belirtildiğine göre ise Hz. İsa'nın kurtarıcı olduğuna hücum eden birçok Deccal çıkacaktır. Vahiy kitabında Deccal, yalancı peygamber, canavar, ejderin başı gibi ifadelerle anılmaktadır.(15)

  Hıristiyanlarca 2. yüzyıla kadar Neron Deccalle özdeşleştirmiş, ça]]> Deccal İlminin Farkı https://www.deccal.gen.tr/deccal-ilminin-farki.html Thu, 06 Dec 2018 13:28:22 +0000 "Kudret”, sıfat mertebesidir. Muhammedî ilim ise, Zât’tan gelir! Sıfat mertebesinin kemâlâtından ve kudret sıfatının özelliklerini açığa çıkarabilecek şekilde yaratılan İsa aleyhisselâm zaten bu yüzden “kudret” s "Kudret”, sıfat mertebesidir. Muhammedî ilim ise, Zât’tan gelir!

  Sıfat mertebesinin kemâlâtından ve kudret sıfatının özelliklerini açığa çıkarabilecek şekilde yaratılan İsa aleyhisselâm zaten bu yüzden “kudret” sıfatıyla zâhir olmuştur; bu yüzden de getirdiği ilim anlaşılmamıştır.

  İlmin anlaşılır olması için, o kişinin fıtratının ilim sıfatından programlanması gerekir!

  Deccal ise, ilimde işin hakikatına ilmen vâkıf olmasına rağmen programı itibariyle kudret zuhûruyla gelecektir..

  Deccal İlminin Farkı

  Deccal ilmi ile İsa aleyhisselâm İlmi arasındaki fark ise şudur;

  İsa (a.s) enfüsî kemâlâta sahip olarak hakikata vâkıf olmuştur; bu yüzden insanları ALLAH'a; semânın krallığına, yâni düşünsel boyutun özelliklerine davet etmiştir... Buna karşılık Deccal ise, âfâki boyuttan seyirle hakikatına vâkıf olmuş, bu yüzden de kendisinde açığa çıkan “kudret sıfatı “ desteğiyle de insanları kendine tapmaya dâvet etmiştir!

  İnsan, hakikatı yalnızca âfâktan alırsa; enfüste seyrini tamamlayamaz ise, ona da deccalleşme tehlikesi baş gösterir.

  Bilmem açıklayabildik mi

  "Âfâkta" algılamaktan anlatmak istediğim şu;

  Kesret=çokluk boyutunda bütün varlıkların aslında TEK varlık olduğunu farkederek, kendisinde o çokluktaki tek varlığın kudretini farkedip açığa çıkarmak.

  "Enfüste" algılamak ise, nefsinin hakikatının Mutlak "TEK"e ait olduğunu farkederek, herkesi kendi hakikatını tanımaya dâvet etmek...

  DECCAL’İ YERYÜZÜNDEN KALDIRACAK ŞAHIS,

  İSA ALEYHİSSELÂMDIR!

  Ve DECCAL'ı yeryüzünden kaldıracak olan şahıs da Hazreti İSA aleyhisselâmdır.

  İSA aleyhisselâmın gelip gelmeyeceği ya da ne şekilde geleceği konusunda bir hayli fazla spekülasyonlar yapılmaktadır.

  Biz, Cenâb-ı Hakk’ın verdiği ilim ve eriştirdiği müşahede nisbetinde düşüncemizi arzedelim, belki meraklılarına faydalı olur.

  Nakledilir ki, Hazreti İSA yeryüzünden ayrılmadan önce "İki bin sene sonra tekrar aranıza döneceğim" demiştir.

  Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem ise Kur’ân-ı Kerîm’den sonra gelen en itibarlı hadîs kitaplarında kesinlikle vurgulandığı bir biçimde İSA aleyhisselâmın yeryüzüne ineceğini ve DECCAL’i yok edeceğini açıklamıştır.

  DECCAL’İN CEHENNEMİNE ATLAYAN

  BİLİNÇ BOYUTUNDA KENDİNİ BULMAYA BAŞLAR…

  DECCAL’İN YALANCI CENNETİNE GİREN İSE

  EMMARE BATAĞINDA BOĞULUR GİDER!

  Kişi Nefsi yönünden Rabbını bilir ve tanır. Daha doğrusu, Rubûbiyet mertebesinin "Nefs" adı altındaki zuhûrunu idrak eder. Bunu müşahede ettiği zamanda Nefs, "Mâdem ki ben Rabbım, dilediğimi yaparım." düşüncesine kapılır!

  "Mâdem ki Hakk benim! Benim dışımda bir Tanrı yok, öyleyse Hakk dilediğini yapar" der; bedensel istek ve arzular doğrultusunda yaşamaya başlayıp, sigaraya başlar, içkiye başlar; zinayı mübah görür; kumar oynar ve tüm mânevî değerlere boşverir! İşte bu, Deccal`a tâbi olup O`nun yalancı cennetine girmek, diye tanımlanır ehli kemâl tarafından tasavvufta!

  Bu haliyle Nefs, eğer tabiat ve şartlanmalarından tam hakkıyla arınamamışsa; kendini gerçek boyutlarıyla tanıyamamışsa; kendini bu beden olarak tanıma hâlindan arınamamışsa; diğer bir anlatım ile, Bilinç tam bir arınışa tâbi olmamışsa; kişinin kendini bu beden olarak kabul etmesinin ve "Hakk"lığı bedenine vermesinin neticesinde tamamen tabii-bedenî zevklere düşer! "

  “MÜLHİME" bilincinin zirvesinden "EMMARE" batağına saplanarak boğulur gider!

  Bu hususu İnsan-ı Kâmil mertebesindeki Abdülkerim Ceyli, "İnsan-ı Kâmil" isimli eserinde şöyle anlatır :"Tabiatın icabı olan uygunsuz işleri bırakmak, onunla olan bağları yok edip kesmek sûretiyle Nefse muhalefet etmek, Deccal'in sağına aldığı Cehennem'dir..."

  Yani bir kişi, Nefsi itibariyle tabiatının iktizâsı olan yeme içme seks gibi hâllerden öte bir varlık olduğunu farkederse; bilinç boyutunun gereğini yaşarsa, onun bu hâ]]> Sahte Deccaller https://www.deccal.gen.tr/sahte-deccaller.html Fri, 07 Dec 2018 07:43:48 +0000 Hz. Rasûlullah’ın bir açıklamasına göre, gerçek DECCAL çıkmadan önce 30`a yakın sahte DECCAL ortaya çıkacak ve bunlar kendilerinin "PEYGAMBER" olduklarını iddia edeceklerdir... Bu da her orijinalin öncesinde ve s Hz. Rasûlullah’ın bir açıklamasına göre, gerçek DECCAL çıkmadan önce 30`a yakın sahte DECCAL ortaya çıkacak ve bunlar kendilerinin "PEYGAMBER" olduklarını iddia edeceklerdir...

  Bu da her orijinalin öncesinde ve sonrasında yan dalgalardan oluşan sahtelerin ortaya çıkacağına işaret etmektedir...

  Ancak İslâm Dini kaynaklarına göre esas DECCAL`dan önce 30`a yakın sahte Deccal türeyecek ve bunlar PEYGAMBER OLDUKLARINI çevrelerine bildirecek; telkin edecek; kendilerine bu şekilde inanılmasını isteyerek bir takım şeylerin yapılmasını veya yapılmamasını emredecektir.

  En son gelecek olan hakiki DECCAL ise TANRI olduğunu iddia edecek; ve kendisine tapınılmasını isteyecektir, bir takım olağanüstü olaylar da göstererek!

  Evet, işte bu sebeple, ister istemez şimdi hatırımıza bu hakiki Deccal`dan önce türeyecek ve Peygamberliklerini iddia edecek olan 30`a yakın sunî Deccal`lar gelmektedir...

  Sahte Deccaller

  Çünkü, gerek Türkiye`de ve gerekse dünyanın çeşitli yerlerinde, insanları hümanist gayeler perdesi arkasında aldatıp çevresine toplayan CİNler; ya kendilerini ya da o grupların önde gelen isimlerinden birisini, çevresindekilere bir "modern PEYGAMBER" edâsıyla takdim etmekte; O`nun her dilediğinin kesinlikle yapılmasını istemekte; ve o grubun Türkiye`nin öncü veya önderleri olacağını öne sürmektedirler. Ki bu da, yukarıda verdiğimiz "MEHDİ" akîdesinin değişik bir şekilde ortaya çıkışıdır.

  Hattâ, tesbitlerimize göre, bugün dünya üzerinde bu gruplara katılmış olanlardan öyle kişiler vardır ki, Hasan Sabah`ın esrarkeş derviş(!)leri gibi kendilerine verilen emirlere gözünü bile kırpmadan adam öldürecek yapıya girmişlerdir.

  Halbuki bu grupları dikkatle inceleyen; konuşmaları, verilen bilgileri mantık süzgecinden geçiren bir kişi, çok sayıda çelişkili ve yanlış bilgilere rastlayabilir;

  Gerek ilmî ve gerekse gayba ait konularda sorulan suallerin cevapları genellikle palavradır ve nazarı dikkate alınmaktan uzaktır... Geleceğe dönük sorulan suallere ise daima kaypak, muğlak, geniş zaman ölçülerini içine alan, kesin rakamlardan çok öte bir durumdadır.

  En büyük adam kandırma usülleri, aralarına katılanların o günlerde yaptığı bir takım gizli işleri ifşa etmek ve onu bu şekilde teşhir etmektir.

  Bu gruplara katılanların durumları ve bilgileri yakından incelenirse, her biri de dini bilgilerden hele RUH, CİN hakkındaki bilgilerden tamamıyla uzaktır; ve bunları inkâr edici bir yapıya sahiptirler... Ve bu yüzden de göremedikleri bir takım yaratıklara âdeta kurban olmuşlardır.

  Burada anti parantez ilâve edelim ki, bu grupların pek çoğunun temasta oldukları CİNLER, BU KİTABIN YAYINLANMASINDAN SONRA DERHAL BİRER TEBLİĞ ÇIKARTARAK, BU KİTABIN KENDİ İNANANLARINCA OKUNMASINI YASAKLAMIŞLARDIR! Çünkü, bu kitabı okuyanlar, hiç şüphesiz ki onların içyüzünü görecek; tam deyimiyle onların ne mal(!) olduğunu anlayacaklardır.

  Nitekim bu gibi gruplara bağlı olanlardan "ALLAH"a inandığını söyleyenlerin bazılarının yaptıkları ibadetler incelendiğinde bu durumları çok açık bir şekilde ortaya çıkar;

  Meselâ bunlardan bir kısmı namaz (!) kılarlar... Günde üç veya bir defa! Ve de AYAKTA! Yani, RÜKÛSUZ SECDESİZ! Bazıları da sadece secde ile!

  Sadaka verirler!!! Ve bu verdikleri sadaka karşılığında da bütün günahları affolunur... Elbette o kendilerini yöneten büyük RUH(!) tarafından! Sonra bir yandan günah işlerler, suç işlerler, diğer yandan da sadaka dağıtarak bu günahlarından, suçlarından beraat ederler!!!

  Kısacası, o grubu yöneten CİN, hangi dine yakınlık duyuyorsa; veya o gruba gelenler çoğunlukla hangi dine yakın veya yatkın ise, orada genellikle o dine yakın hükümler geçerlidir ve o dine yakın kurallarla hüküm verilir.

  Üstelik bu gruplardan öyleleri de vardır ki, hastaları iyi etmek gayesiyle bir kısım halktan yüzmilyonlarca para alırlar... Çeşitli sebeplerden dolayı içlerinde iyi olan bir kaç hasta var]]> Deccal Sözleri https://www.deccal.gen.tr/deccal-sozleri.html Fri, 07 Dec 2018 08:03:59 +0000 İlme yönelen, kişi ve kişilikle uğraşmaz, ilmin gereğini yaşar. Vehmin hükmü altında olan kişi ise, ilmi bir yere bırakır kişi ve kişilikle uğraşır. Eğer kişi ve kişilikle uğraşıyorsa bilecek ki, o an İlme yönelen, kişi ve kişilikle uğraşmaz, ilmin gereğini yaşar.

  Vehmin hükmü altında olan kişi ise, ilmi bir yere bırakır kişi ve kişilikle uğraşır.

  Eğer kişi ve kişilikle uğraşıyorsa bilecek ki, o anda vehme tâbi. Tasavvufi tâbirle, şeytana tâbi. Yok eğer ilme tâbi ise, o zaman bugün bir çok insan var toplumda özellikle bu ülkede, şöyle fikir öne süren:

  “Efendim Hazreti Muhammed sekiz tane hanım almış, on tane hanım almış, bu kadar hanıma düşkün bir insanın nasıl Rasûl olması söz konusu olabilirmiş.”

  Rasûlullah diyor ki;

  “Yarın ölmeyeceksin, diri diri mezara gireceksin!. Ölüm ötesinde seni böyle bir yaşam bekliyor. O yaşama göre kendini hazırla!.”

  Öteki ahmak da diyor ki:

  “Rasûl sekiz tane hanım almış. Ben Onu dinlemem!.”

  Dinlemezsen dinleme!.

  Sen Onu dinlemiyorsun diye Rasûlullah’ın bir kaybı mı var.

  Deccal Sözleri

  O, sana sadece uyarıda bulunuyor;

  “Böyle bir olay, böyle bir hesap seni bekliyor. O yaşama göre kendini hazırla!.” diyor.

  Sen tutup da Onun yemesi-içmesi ile, oturması-kalkması ile evlenmesi ile vaktini harcarsan boş konuşmuş olursun!. Kaybı da bunun, sana olur!.

  Rasûlullah’ın kaybedeceği bir şey yok!. O, kendi için senden bir şey istemiyor ki anlayışı kıt!.

  Demek ki, önemli olan, ilimle ilgilenmektir. Kişi ve kişisel yaşamla değil!.

  Kişi ve kişilikle uğraşmaya seni, gerek vehmin veya gerekse çevren yönlendirir.

  Böyle konuşanlar “Deccal”ın sözcüleridir!.

  Orada senin diyeceğin şey;

  “Arkadaş, kişiyi bırak, bana ilmi eleştir!. Kişi benim için önemli değil!. Ben bugün varım yarın yokum. O kişi de bugün var yarın yok!. Kişiden bana ne.

  Sen bana bu ilmi eleştir!. Gücün yetiyorsa!.. Eleştirebiliyorsan eleştir; eleştiremiyorsan o zaman şeytanlık yapıyorsun demektir.”

  Şu hanım, az evvel çok kısa bir örnek verdi.

  “Ben kaç sene efendi şeyhime gittim. Bize nâfile ibadetlerin bir çoğunun gereksiz olduğunu söyledi.

  Ben, yapmam gereken bu ibadetleri yapamadığım için, boşa geçirdim zamanımı demek ki!. Şimdi ne olacak.”

  Ne olacak!. Kayıp kayıptır. Yanlış adresten yanlış bilgi aldın!.

  Bunun sonucu da senin kaybındır. Telâfi etme şansın yok!.

  Kişinin geçmişi telâfi etme şansı yok. Bunu baştan beri söylüyorum!.

  İnsanlar hataya yatkın varlıklar. Bunu biliyoruz. Dünden ibret alıp, ona göre yarını değerlendirmeliyiz.

  Dün seni yanıltan kişi, yarın da yanıltacak demektir. O zaman ona karşı panjurunu indireceksin. Başka yolu yok!]]> Deccal İle Karşılaşma https://www.deccal.gen.tr/deccal-ile-karsilasma.html Sat, 08 Dec 2018 02:39:37 +0000 Düşünmeyiz ki, her insan Deccal fitnesiyle karşı karşıya kalır yaşamında! Bekleriz hep kıyâmet öncesinde gelecek sağ gözü kör Deccal’i! “Deccal”ın, kişinin, kendisini “Allah”tan ve “hilâfette Düşünmeyiz ki, her insan Deccal fitnesiyle karşı karşıya kalır yaşamında!

  Bekleriz hep kıyâmet öncesinde gelecek sağ gözü kör Deccal’i!

  “Deccal”ın, kişinin, kendisini “Allah”tan ve “hilâfetten” alakoyan dünyası olduğunu; dünya zevkleri için beyin çalıştırmanın “Deccalin Cennetini seçmek”; ölümötesi yaşama hazırlanmak, “fiysebilillah” yaşamak ve “halifelik” sırrına ermenin de “Deccalin cehennemini göze alıp içine atlamak” olduğunu farketmeyiz bile!

  Deccal İle Karşılaşma

  Çünkü bu konuları hobi olarak, veya vicdanımızı rahatlatacak kılıflar olarak ele alıp; haftada bir kaç saat bu konuyla ilgilenerek muhteşem bir şekilde kendimizi aldatırız!]]> Deccal Nerelerde Çıkar https://www.deccal.gen.tr/deccal-nerelerde-cikar.html Sat, 08 Dec 2018 09:54:25 +0000 Deccal, bireyin bilincinde açığa çıkar!. Deccal, bireyin karşısına çıkar!. Deccal, bir ülkede toplumun karşısına çıkar!. Deccal, tüm dünyanın karşısına çıkar!. Deccal, bireyin bilincinde açığa çıkar!.

  Deccal, bireyin karşısına çıkar!.

  Deccal, bir ülkede toplumun karşısına çıkar!.

  Deccal, tüm dünyanın karşısına çıkar!.]]> Deccal Fitnesi https://www.deccal.gen.tr/deccal-fitnesi.html Sat, 08 Dec 2018 16:51:23 +0000 Sağ gözü kör yâni hakkı, gerçeği görmekten perdeli, sahip olacağı olağanüstü güçlerle insanları kendine tapındıracak YÜCE RAB olduğunu iddia edecek varlık!!!. Allah'ın sünneti olduğu üzere, önce insanla Sağ gözü kör yâni hakkı, gerçeği görmekten perdeli, sahip olacağı olağanüstü güçlerle insanları kendine tapındıracak YÜCE RAB olduğunu iddia edecek varlık!!!.

  Allah'ın sünneti olduğu üzere, önce insanları ALLAH'a inanmaya, O'nun SONSUZ-SINIRSIZ TEK olduğuna; tapınılacak bir TANRI olmadığına, her türlü, şekil, renk, ışık ve bu tür kavramlardan münezzeh yüce bilgi ve güç sahibi evrenüstü, enerji üstü bir kavram olduğuna işaret edip uyaracak olan "MEHDİ" lâkablı kişi çıkacak.

  Deccal Fitnesi

  Arkasından da bu anlayışın imtihanına tâbi tutulmak üzere insanlar, DECCAL ortaya çıkacak; ve insanların asırlardır tapındıkları gökyüzündeki TANRISI olduğunu bildirecek ve onları kendine tapınmaya, kendi TANRI'lığını kabul etmeye davet edecek.

  "MEHDİ"nin açıkladığı ALLAH kavramını idrâk etmiş olanlar, bu gerçeği farkettikleri için, ne kadar olağanüstü olaylar ortaya koyarsa koysun, DECCAL lâkablı TANRI"lık iddiasındaki varlığa inanmayacaklar ve Hazreti Muhammed'in Kur'ân-ı Kerîm ile bildirmiş olduğu esaslara bağlı kalarak ölümötesi yaşama geçeceklerdir.

  Kur'ân-ı Kerîm'de "İHLÂS" sûresinde açıklanan "ALLAH" kavramının manâsını anlamamış; kafasında yarattığı bir TANRI'ya "ALLAH" ismini etiketliyerek yönelen insanlar ise, tasavvurlarındaki gökte bir yerde yaşayan TANRI'larını karşılarında bulunca, hemen O'na koşacaklar ve sonuçta, kendilerine yapılan uyarıya kulak vermemenin cezasını büyük bir hüsran ile alacaklardır.]]> Deccal Nedir https://www.deccal.gen.tr/deccal-nedir.html Sun, 09 Dec 2018 06:45:54 +0000 Deccal nedir,  İslama göre deccal, ahir dönemde Mesih'in yeryüzüne inmesinden önce insanlardaki dini inançlardan faydalanıp, onları kötülüğe ve sapkınlığa düşürecek olan şeytan özelliğindeki insandır. Bu Deccal nedir,  İslama göre deccal, ahir dönemde Mesih'in yeryüzüne inmesinden önce insanlardaki dini inançlardan faydalanıp, onları kötülüğe ve sapkınlığa düşürecek olan şeytan özelliğindeki insandır. Bu kişinin alnının ortasında sadece Müslümanların görebileceği kafir (kefere) yazısı bulunmaktadır. Bu insan kendini insanlığa peygamber olarak gösterip, fitne yaymak için uğraşacaktır. Ölümü sadece İsa'nın elinden olacaktır. Bu da kıyametin 6. alameti olarak kabul edilmektedir. Dünyanın son zamanlarında ortaya çıkacak olan bu negatif güç, hadislerde bir kişilik olarak anlatılmaktadır. Bu bir kişi olabileceği gibi, vahşet ve şiddet yanlısı şeytani özellikleri bulunan bir ideoloji de olabilir. Deccal'e Mesih-i Deccal da denilmektedir. Bunun sebebi gözlerinden birinin olmamasıdır. Mesih'in bir anlamı da, yüzünün bir kenarında kaşı, gözü olmayandır. Yaradılışı bozuk olandır. Hadislerde yalancı ve delalete sürüklediği söylenmiştir. Peygamberimiz veda haccında okuduğu veda hutbesinde de Deccal'den bahsederek, ümmetini uyarmıştır. İlim adamları Deccal hakkında tevatür olduğunu inkar edilemeyeceğini açıklamışlardır. Hadislerde sayısı otuzu bulacak Deccal olacağını, bunlardan ahir zamandakinin daha önemli olduğunu öğrenmekteyiz.

  Deccal ile ilgili olan hadislerden örnekler

  ''Ben Deccal ile birlikte olanı ondan daha iyi bilirim. Onun yanında akan iki nehir vardır. Biri beyaz bir sudur, diğeri alevlenmiş ateşten oluşmuş sudur. Sizden biri yetişirse, başını sokup bu sudan içsin, çünkü soğuk bir sudur. Deccal'ın sol gözü bulunmamaktadır. Üzeri kalın bir perde ile kapatılmıştır. İki gözünün arasında kafir yazılıdır. Okuması olmasa da her Müslüman o yazıyı okuyabilir.''

  ''Hz. Adem'den beri kıyamete kadar geçen sürede Deccal'den daha büyük bir hadise yoktur.''

  ''Deccal'ın şerri öyle büyüktür ki, Peygamberimizin bildirdiğine göre, o çıktığında korkudan ve onun şerrinden kurtulmak için insanlar dağlara kaçmak zorunda kalacaklardır.''

  Deccal Nedir

  Bir hadiste kendisine ''Mesihü'd - Dalale'' yani Sapıklık Mesihi denmiştir.

  ''Ahir zamanda bir adam çıkacak, ona Süfyan denecek.''

  ''Deccal'ın çıkışına inanmak vaciptir, onun geleceğini inkar etmek dalalettir.''  

  ''Deccal Rab olduğunu iddia eder. İşte bundan dolayı yalancılığı söylenir. Deccal insanlara olayları karışık bir şekilde gösterdiğinden, batılı örterek, süslü göstermiştir.''

  ''Deccal kendi ilahlığını ilan ederek, Allah'ın izni ve imtihanı gereği olağanüstü şeyler yaratarak, insanları dinlerinde fitneye düşürecektir. Bazı insanlar buna kanarak, yolunu sapıtacak, Allah iman edenleri sabit kılacaktır. Müslümanlar onun yalan ve fitnesinden uzak kalacaktır.''

  ]]>
  Deccal https://www.deccal.gen.tr/deccal.html Sun, 09 Dec 2018 19:34:02 +0000 Deccal, Sözlükte bir şeyi örtmek, boyamak anlamına gelen ‘’decl’’ kökünden türemiş olan deccal  aldatıcı ve hilekar demektir. Deccal’e bu isim çok yalan söylediği için verilmiştir. Hadislerde deccal ‘’mesih decca Deccal, Sözlükte bir şeyi örtmek, boyamak anlamına gelen ‘’decl’’ kökünden türemiş olan deccal  aldatıcı ve hilekar demektir. Deccal’e bu isim çok yalan söylediği için verilmiştir. Hadislerde deccal ‘’mesih deccal’’ olarak geçmektedir. Eski dinlerde, Yahudilikte, Hristiyanlıkta deccal inancı bulunmaktadır.  Deccal ve onun yapacakları ile ilgili bilgiler hadislerde bulunmaktadır. Kuranı kerimde deccal ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

  Peygamberimiz (sav) buyuruyor ki:

  “Şüphesiz on alamet ortaya çıkmadıkça kıyamet kopmayacaktır: Doğuda, Batıda ve Arap yarımadasında bir yerin batması, duman’ın çıkması, deccâl, dabbetü’l arz, ye’ cüc ve me’cüc, güneşin battığı yerden doğması ve Yemen’de bir ateşin çıkarak insanları toplanacakları yere (haşr yerine) sürmesi. (Müslim, Fiten/13, Hadis no: 2901, 4/2225. Ebu Davud, Melâhim/hadis no: 4311, 4/114. İbni Mace, Fiten/25, Hadis no: 4041ve 4055, 2/1341)

  Deccal’in özelliklerinden ve yapacağı işlerden hadislerde bahsedilmektedir. Bu bilgilere göre deccal olağanüstü yeteneklere sahip bir insandır. Deccal’in bir gözü kördür ve alnında kafir yazılıdır. Deccal’in suyu ateş, ateşi su’dur. Genç, esmer ve parlak tenlidir. Kısa boylu fakat heybetlidir. Ahir zamanda bir yerde ortaya çıkacak. Her yere girebilecek fakat Mekke, Medine ve Mescid-i Aksaya giremeyecektir. 

  Önce peygamber sonra ilah olduğunu savunacaktır. Ona karşı gelenleri cehennem dediği yere atacaktır. Ancak onun cehennemi cennet, cenneti cehennemdir. Bir rivayete göre Deccal’i Hz. İsa Şam yakınlarında öldürecektir.  (Müslim, Fiten/20, Hadis no: 2932-2937, 4/2247. Buharí, Fiten/26-27, 9/74-76.) bütün peygamberler ümmetlerini Deccal’e karşı uyarmıştır. Peygamberimizin de dualarında Deccal’den Allah’a sığındığını bildiren birçok hadis vardır.

  Deccal

  Rasûlüllah (sav) buyuruyor ki:

  “Hiç bir peygamber yoktur ki, ümmetini yalancı köre (deccâla) karşı uyarmamış olsun. Dikkat edin o kördür… İki kaşının arasında kafir yazılıdır.” (Müslim, Fiten/20, Hadis no: 2933, 4/2248. Tirmizí, Fiten/62, Hadis no: 2245, 4/516. Buharí, nak. İbni Kesir, el-Mesihu’d Deccâl, s: 42. S. Havva, H. İslâm Akaidi, 9/366)

  Deccal hakkındaki rivayet edilen hadislerde birçok çelişki bulunmaktadır. Bu çelişkiler alimlerin birbirinden farklı yorumlar yapmalarına sebep olmuştur.  Kimileri tek kimileri birden çok Deccal’in ortaya çıkacağını söylemiştir.

  ]]>